IFFHS shpallë Modriçin, lojtarin më të mirë për vitin 2018

Në prag për ta marrë çmimin më të madh individual në karrierë “Top i Artë”, kroati Luka Mudriç, ka marrë një çmim tjetër nga Federata e Historisë dhe Statistikave të Futbollit, e njohur si IFFHS.

Modriç, e mori çmimin si lojtar më i mire për vitin 2018.

Nën kampioni me kombëtarën e Kroacisë, ia doli të marrë më shumë pike se duke lënë pas argjentinasin Lionel Messi dhe belgun Eden Hazard. Juria prej 90 ekspertësh nga e gjithë bota vendosi të lërë jashtë podiumit portugezin Cristiano Ronaldo,shkruan Top-Channel, përcjellë Klan Kosova.
Be the first to comment

Leave a Reply