Feronikeli – Milan, “Kuqezinjtë” bëjnë publike listën me 24 lojtarët e grumbulluar
Ditën e sotme klubi i Milanit ka bërë publike listën me 24 futbollistët e grumbulluar për miqësoren ndaj Feronikelit, që do të zhvillohet të shtunën në orën 20:45.

Kjo do të jetë hera e parë në histori që “Djalli” zbarkon në tokën kosovare për një ndeshje futbolli. Trajneri Giampaolo e ka thuasje të plotë grupin, me vetëm dy emra që nuk janë përfshirë më listë: portieri veteran, Reina, dhe blerja më e re, Duarte.

Lista e Milanit për Feronikelin:

Portierë: Donnarumma G., Donnarumma A., Soncin.

Mbrojtës: Calabria, Conti, Gabbia, Laxalt, Musacchio, Rodríguez, Romagnoli, Strini?.

Mesfushorë: Biglia, Bonaventura, Borini, Brescianini, Calhano?lu, Kruni?, Paquetá, Maldini.

Sulmues: André Silva, Castillejo, Leão, Piatek, Suso.