FC Prishtina kontakton Qatip Osmanin?

Qatip Osmani është shkarkuar nga pozita e trajnerit të kampionit të Maqedonisë së Veriut, Shkëndija nga Tetova.

Nga Tetova merret vesh se FC Prishtina e kanë kontaktuar Osmanin.

Këto janë burimet e fundit, por a ka të vërtet do të shihet në ditët vijuese.

Prishtina e ka trajner Mirel Josën i cili e ka nisur me barazim edicionin e ri me rezultat 1:1 me Flamurtarin dhe pësuan humbje me 1:0 në Drenas nga Feronikeli.

Osmani është kontaktuar ngs Prishtina, kështu raportohet nga Tetova.

A është kontaktuar përnjimend mbetet të shihet dhe edhe të konfirmohet nga FC Prishtina